Mokausi.LT - Tinklaraštis
Skaitytojų ringo nugalėtojai

Balandžio – gegužės mėnesiais Šiaulių televizija kartu su Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąja biblioteka vykdė projektą ir filmavo laidų ciklą ,,Skaitytojų ringas‘‘. Laidoje ,,Skaitymas jėga!‘‘ dalyvavo Šiaulių Dainų progimnazijos 6-8 klasių mokinių komanda, kurią sudarė Ainius Pikūnas, Agnė Bagdanskaitė, Severinas Kvedaras, Karolina Mateikaitė, Anetė Vozgirdaitė, Augustė Gočelkytė, Paula Vaideliauskaitė. Skaitytojų ringe teko varžytis su V. Kudirkos ir ,,Romuvos‘‘ progimnazijų komandomis. Komandoms teko atsakinėti į literatūrinius, lietuvių kalbos klausimus, demonstruoti skaitymo žinias ir greitą reakciją. Dainų progimnazijos komanda abejose laidose surinko daugiausia taškų ir tapo ,,Skaitytojų ringo‘‘ nugalėtoja. Komanda apdovanota diplomu  ir puodeliais – suvenyrais bei saldžiomis dovanėlėmis. Dėkojame komandos nariams, kurie daug skaito, linkime ir per vasarą nepamiršti knygos. Taip pat esame dėkingi lietuvių kalbos mokytojoms I. Valeikienei ir A. Pigulevičienei už labai gerą mokinių paruošimą ir skatinimą skaityti, domėtis, pažinti.

Plačiau
5-8 klasių sporto olimpiada

Saulėtą gegužės 26-osios popietę Dainų progimnazijos aikštyne įvyko tradicinė 5-8 kl. moksleivių sporto olimpiada. Atidarymo metu dalyvius sveikino ir sėkmės linkėjo mokyklos direktorius V. Varanavičius, skambėjo moksleivių sukurti olimpiniai šūkiai. Moksleiviai varžėsi 5-iose lengvosios atletikos rungtyse: bėgo 60m., 500m., varžėsi estafetėje, šoko į tolį, metė kamuoliuką.

Plačiau
Samariečių atsisveikinimo renginys ,,Viešpaties Žodis Tavo širdyje“

Gegužės 20 dieną Šiaulių Dainų progimnazijoje vyko 8 klasių Jaunųjų samariečių renginys ,,Viešpaties Žodis Tavo širdyje“. Išlydėti ir palaiminti aštuntokų atvyko kunigas Tomas Ūksas iš Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios. Kunigas mokiniams pasakojo apie Motiną Teresę iš Kalkutos, jos gerus darbus, meilę kiekvienam žmogui. Renginyje  dalyvavo  Šiaulių Dainų progimnazijos pavaduotoja Roma Jarulienė. Pavaduotoja pasidžiaugė mokinių atliktais gerais darbais ir palinkėjo toliau tęsti savanorystės veiklą. Mokiniai paruošė skaidres apie vertybes, linkėjo jauniems samariečiams gerbti kiekvieną žmogų (Kristus yra kiekviename iš jų), būti jautriems, nes jie – jūsų broliai ir seserys,  kalbėti su kiekvienu žmogumi meilės kalba, nekelti balso, nuraminti kitus, parodyti gerą širdį, melstis vieniems už kitus.

Plačiau
  2016-05-30

SPORTINĖ OLIMPIADA

SPORTINĖ OLIMPIADA

Kiekvienų metų gegužę Šiaulių Dainų progimnazijoje  vyksta tradicinė sporto olimpiada, kurioje dalyvauja 1- 4 klasių mokiniai. Šventė organizuojama ne tik pasivaržyti ir nustatyti rungčių nugalėtojus, bet ir suteikti vaikams gerų emocijų, džiaugsmo, mokyti garbingos kovos.

Plačiau
Atvira integruota etikos pamoka ,,Menas (...ir menas būti žmogumi)‘‘

Meno kūriniuose nerasime užfiksuotų privalomų elgesio taisyklių, paliepimų, draudimų. Tačiau juose pateikiami žmonių elgesio pavyzdžiai. Prozos, dramos, poezijos herojai įkūnija savyje įvairiausias moralines vertybes. Meno kūriniai nėra teorijos, kurios įrodinėtų, kodėl tam tikrose situacijose žmogus turi elgtis vienaip arba kitaip. Tačiau perskaitę knygą ar pamatę filmą, mes aiškiai suprantame, kodėl herojus pasielgė taip, o ne kitaip, kokie yra elgesio motyvai. Meno kūriniai vaizduoja tikrovę, bet meninė tikrovė iš esmės skiriasi nuo gyvenimo tikrovės.

Plačiau